Organizacja imprez

INTERNATIONAL PILLOW FIGHT DAY W KRAKOWIE

pillow day
Jeżeli jeszcze nie wpisałeś tego wydarzenia do swojego kalendarza, nie czekaj dłużej! 11 kwietnia odbędzie się w Polsce Bitwa Na Poduszki, która należy do jednego z największych i najbardziej popularnych flash mobów na świecie. Kierowana jest zarówno do małych i dużych, młodszych i starszych. Trwa od lat, a w internecie można znaleźć wiele zabawnych zdjęć oraz filmików z przeszłych wydarzeń. W tym roku, bitwa na poduszki będzie organizowana w 5 największych polskich miastach: Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Tylko w przeciągu miesiąca na Facebook-owe wydarzenia zapisało się prawie 20 tys. osób! Jak wskazuje nazwa, jest ono kierowane nie tylko do Polaków, ale do ludzi z całego świata. Stwarza to idealną okazję do poczucia, że mimo różnic kulturowych, wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni. Tego dnia zniknie także bariera językowa, ponieważ podstawą komunikacji będzie szeroki uśmiech na twarzy każdego uczestnika. Aby każdy mógł być w pełni zadowolony, nie zapomnijmy o podstawowych zasadach:

1. Na bitwę należy zabrać miękką poduszkę i torbę na pierze, która się przyda podczas sprzątania po walce.
2. Nie wolno uderzać osób bez poduszek i niczym innym niż poduszką.
3. I na koniec: należy się świetnie bawić i uderzać z uśmiechem.
Jeżeli każdy będzie się trzymał tych założeń będzie to jedyna bitwa, która zamiast dzielić, łączy walczących ze sobą. Zbliżmy się z osobami z zagranicy. Propagujmy ideę, która sprawdza się na całym świecie, a może tym razem w Polsce zostanie pobity rekord Guinessa? Do tej pory najbardziej efektownym Pillow Fight zorganizowanym przez studentów i miłośników flash mob, był ten z 22 marca 2008 roku. Odbył się jednocześnie w 25 miastach na całym globie. W samym Nowym Yorku w akcji uczestniczyło ponad 5 tys. osób. Ze względu na tegoroczną liczbę chętnych, polecam zaopatrzyć się wcześniej w niezbędną puchową poduszkę, ponieważ sklepy będą przechodzić istne oblężenie. Pewna japońska firma wyprodukowała nawet specjalną poduszkę przeznaczoną do profesjonalnego uprawiania tej walki. W Japonii, nie kojarzy się to wyłącznie z dziecięcą zabawą, ale staje się coraz popularniejszym sportem zespołowym. Japońskie Stowarzyszenie Walki na Poduszki i rozgrywa się krajowe mistrzostwa.

11043088_10153161205779776_9211388366515109278_n

 

W Polsce ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne, bitwa na poduszki odbędzie się później niż w pozostałych krajach. Nabierzmy zatem sił przez święta i pokażmy, że Polska również potrafi się świetnie bawić.

Pamiętajmy, że po zakończonej zabawie trzeba posprzątać. Pokażmy, które miasto potrafi bawić się najlepiej. Wyładujmy swoje emocje witając wiosnę. Nie pozwólmy przepuścić okazji na poznanie nowych ludzi, a kto wie, może i swojej drugiej połówki?
Pozostaje mi życzyć Wam udanej zabawy i słonecznej pogody, bo przecież nikt nie chciałby wyglądać jak zmokła kura 😉

Zobaczcie jak to wyglądało w San Francisco:
https://www.youtube.com/watch?v=Erk1eCF9JfQ

Stuart Warren

marzec 10th, 2015

Brak komentarzy

Komentarze wyłączone.