Katowice

Życie nocne w Katowicach

Katowice to centrum życia nocnego Śląska. Dzięki całodobowym (również nocnym) połączeniom komunikacyjnym z miastami peryferyjnymi, wieczorami do Katowic zjeżdżają imprezowicze z całej konurbacji górno-śląskiej, którzy bawią się tu do białego rana. A wybór jest bogaty, szacunkowo jest tu około 1200 lokali gastronomicznych: pubów, restauracji, klubów, kawiarni itp. Lokale różnią się wszystkim: designem, muzyką, atmosferą, kuchnią, targetem – a zatem każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Na Katowickim rynku znajdziemy np. Bob Klub Cafe – miejsce reklamujące się dobrym jedzeniem, piwem, muzyką i relaksem, a zatem czego chcieć więcej? Menu Boba nie na granic, to popularne dania kuchni świata (od włoskiej po amerykańską), regularnie odbywają się tu też imprezy karaoke. Wieść głosi, że wieczorami o miejsce w Bobie trudno, czy istnieje lepsza rekomendacja? Inną ciekawostką rynku jest legendarna restauracja/kawiarnia/dancing Europa,
istniejąca (pod różnymi nazwami i różnym charakterze, ale zawsze około-gastronomicznym) od początku XX wieku! Dziś zasmakować można tu tradycyjnej kuchni śląskiej i poszaleć na tradycyjnym dancingu, dyskotece lub…imprezie w rytmach disco polo. Profil lokalu to mniej więcej 40+.

W pobliżu Teatru Śląskiego mieści się kultowy Akant – kawiarnia/galeria utrzymana w stylu sklepu z antykami, działająca nieprzerwanie od 40 lat! Akant to sieć splątanych sal, salek i tajemniczych zakątków, gości przy wejściu witają manekiny w sukniach wieczorowych, a z żyrandoli zwisają karteczki z zapisanymi, zabawnymi złotymi myślami. To lokal dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, który odkrywać można bez końca a co najatrakcyjniejsze – to
jednocześnie antykwariat, a zatem każdy mebel i przedmiot znajdujący się w środku, można nabyć! Innym obleganym miejscem jest Meduza z Lornetą czyli lokal w stylu Przekąsek Zakąsek, w którym raczej na stojąco (bo miejsc siedzących jest tylko 10…) i raczej w ramach before party, goście raczą się wódką, piwem (wspaniały wybór lokalnych browarów) i polskimi zakąskami (króluje to śledzik). Prawdziwą ciekawostką jest Kato – pub w całości wyłożony płytami OSB, na których pojawiają się najrozmaitsze instalacje. Kato to świątynia katowickiej bohemy, miejsce o artystycznym, surowym klimacie a przede wszystkim organizator unikatowych eventów, np. Cykl Lajera, w ramach którego na katowickich ulicach swoje sety grają słynni DJ’e, a w oknach budynku odbywają się koncerty (np. Crystal Fighters).

Katowice to także kluby i szaleństwo na parkiecie do białego rana. Profile lokali są najróżniejsze, od jazzowo-bluesowej Katofonii, przez heavy-metalową Śrubę, po nowoczesną elektronikę w INQbatorze.Jeśli chodzi o lokale idealne na wieczory kawalerskie, panieńskie czy imprezy firmowy, z pewnością warto wybrać Cooler Club and Lounge – ekskluzywny lounge & coctail bar, a może nawet najlepszy klub nocny w Katowicach. Muzyczne klimaty wahają się od lekkich brzmień house, funky, a nawet progressive, aż po największe hity disco, commercial czy r&b. Nad jakością
muzyczną w klubie, zawsze czuwa ceniony DJ BLAZE. Cooler dysponuje ekskluzywnym VIP roomem (idealnym na imprezy firmowe i spotkania biznesowe) z indywidualnym systemem nagłośnienia i olbrzymim telewizorem LCD. Lokal może pomieścić nawet 150 osób, a luksusowa jakość obsługi i wnętrz zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Podobnym miejscem jest Lemoniada Music Club, choć wnętrza są zupełnie wyjątkowe: ciepła tonacja i przytulny klimat wyróżnia ten lokal na tle wszystkich innych w Katowicach. Selekcja jest wymagająca (Panie wejdą od 21, a Panowie od 23 lat), ale lokal nie zawodzi równie wymagających gości. Wyspecjalizowany jest w organizacji eventów firmowych (czemu służą luksusowe VIP roomy), spotkań biznesowych i imprez okolicznościowych (w tym wieczorów kawalerskich i panieńskich). Dwa obszerne dancefloory pomieszczą wszystkich imprezowiczów, a Panie często liczyć mogą na przywileje typu OpenBar.

To tylko namiastka atrakcji, które czekają na imprezowiczów w Katowicach. Życie nocne w śląskim rytmie to doskonałe regionalne jedzenie, najlepsze, designerskie kluby na Śląsku, wyjątkowy charyzmatyczny charakter miejscowych, którzy wiedzą jak się bawić i nie wylewają za kołnierz!