Słownik imprezowy PartyBusa

 

Przejrzyj nasz słownik imprezowy PartyBusa a staniesz się specjalistą od wszelkiej rozrywki. Z taką wiedzą z łatwością zorganizujesz niezapomnianą balangę!

A

Airsoft – to gra zespołowa polegająca na oddawaniu przez uczestników strzałów do siebie, przy pomocy replik broni palnej. Organizowane strzelanki wplecione zostają w ciekawe scenariusze, które dodają klimatu całej zabawie i wymagają od graczy kondycji fizycznej, pomysłowości i kreatywności. Czytaj dalej nasz słownik imprezowy a znajdziesz jeszcze więcej koncepcji na historyczną balangę! Taka zabawa zapewni wam solidną porcję rozrywki w doborowym towarzystwie. Połączenie dużej dawki adrenaliny ze świetną klubową zabawą to na pewno wybuchowy pomysł na niezapomniany wieczór kawalerski.

Alkohol – pierwsza litera alfabetu i często najważniejsza rzecz na imprezie. Trunki wyskokowe sprzyjają integracji grupy, rozluźnieniu atmosfery i dobrej zabawie!

Andrzejki – kolejna obowiązkowa data do świętowania na imprezowym kalendarzu. Wypadają w nocy z 29 na 30 listopada i tego dnia organizuje się wieczór wróżb. Andrzejki są też specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Aresztowanie – tak! Termin ten nie bez powodu znalazł się w imprezowym słowniku. Aresztowanie kawalera to najpopularniejszy prank wieczorów kawalerskich! Akcja uprowadzenia rodem z filmu gangsterskiego to numer, który zaskoczył już niejednego przyszłego Pana Młodego. Kajdanki, pałki, pistolety, krzyki – wytrenowani porywacze dbają o powodzenie misji. Wystraszony kawaler może odetchnąć z ulgą, gdy wyprowadzony z auta widzi przed sobą wejście do luksusowego klubu go-go. Taka niebanalna akcja na pewno zapadnie każdemu kawalerowi w pamięć.

B

Balety – po prostu masowa imprezka, tańce na dyskotece. Wieczór kawalerski, czy panieński nie mogą odbyć się bez porządnych baletów. Najlepiej na parkiecie PartyBusa – naszej mobilnej dyskoteki!

Before (bifor lub B4) – czyli preimpreza. Ekipa zbiera się wcześniej u kogoś w domu lub w pubie, aby przy alkoholu i dobrej rozmowie poprawić sobie imprezowy nastrój przed właściwą częścią wieczoru. Dobrym pomysłem na taki bifor jest oczywiście nasz PatyBus. Po przejażdżce na pokładzie naszej mobilnej dyskoteki na pewno nabierzecie ochoty na dalszą zabawę.

Bubble Football – jeśli szukasz oryginalnej formy rozrywki Bubble Football będzie strzałem w dziesiątkę! Jest to nowa odmiana gry piłki nożnej, której prekursorami są Norwegowie. Zawodnicy grają w specjalnych kulach wypełnionych powietrzem, a każda próba odebrania piłki zawodnikowi z przeciwnej drużyny zazwyczaj kończy się niespodziewanymi i zabawnymi zbiegami wydarzeń! Zderzenie z przeciwnikiem prędzej wywoła lawinę śmiechu niż groźny uraz.

C

Chippendales – po polsku to po prostu męski striptiz. Pierwsza tak grupa tancerzy erotycznych powstała w Stanach Zjednoczonych w 1979 roku. To byli Chippendales – nazwa zastrzeżona, która przyjęła się jako synonim tancerza erotycznego. W Polsce tego typu atrakcje na stałe wpisały się do kanonu wieczorów panieńskich. Przecież to ostatnia okazją do zażycia przyjemności niedostępnych po ślubie! Jeśli chcesz pobawić się w naprawdę szalony sposób, zobacz nasz pomysł Królowe Nocy.

Cosmopolitan – to popularny drink, którego szczególnie chętnie piły bohaterki serialu „Seks w wielkim mieście”. Może dlatego jest to jeden z najczęściej serwowanych drinków na wieczorach panieńskich. Do przygotowania tego koktajlu nie trzeba zbyt wielu składników i ani wielkich umiejętności. Do szejkera włóż lód, wódkę cytrynową, sok żurawinowy, sok z cytryny, wstrząśnij i napój gotowy! Czytaj dalej nasz słownik imprezowy a znajdziesz więcej pomysłów na zaskakujące drinki.

Cuba Libre – to klasyczny drink z rumu, klasyk na wieczorach panieńskich. Bez niego nie przejdzie żadna impreza w damskim gronie. Jest to jednocześnie jeden z łatwiejszych drinków, bo jego przygotowanie nie wymaga shakera. Jedyne czego potrzebujesz, aby przygotować ten wyskokowy trunek to biały rum, coca-cola, lód i limonka.

D

Dyskoteka – miejsce, w którym odbywają się imprezy taneczne, połączone z grą dźwięku, świateł, dymu i obrazów. Osobą prowadzącą dyskotekę jest DJ, który zajmuje się zabawianiem publiczności oraz płynnym łączeniem następujących kolejno po sobie utworów tanecznych. Dyskoteki rozpowszechniły się w latach 70, zastępując zabawy taneczne lub potańcówki. Dzisiaj prawie każda impreza kończy się na parkiecie dyskoteki, jeśli chcesz pójść o krok dalej zorganizuj PartyBusa – mobilną dyskotekę, która będzie przemieszczać się razem z Tobą!

Drinki – element obowiązkowy na każdej imprezie. Blue Heaven, Cosmpolitan, Margarita, Mojito, Sex on the Beach – to tylko najbardziej popularne koktajle z nieskończonej ilości wyskokowych mieszanek. Zaproponowanie odjazdowych drinków na pewno urozmaici wypad, poprawi humory idealnie by kontynuować nocne szaleństwo.

E

Event – słowo z języka angielskiego, które już na stałe weszło do imprezowego języka Polaków. Oznacza zdarzenie zaplanowane i zorganizowane pod kątem ściśle określonego celu. W języku potocznym, używane jest w odniesieniu do wydarzeń związanych z muzyką elektroniczną (np. festiwalem). Eventem może być też każda impreza, wieczór kawalerski czy panieński.

F

Festiwal Kolorów – imprezy muzyczne organizowane na całym świecie połączone z wyrzucaniem w powietrze kolorowych proszków. Zgromadzeni festiwalowicze wyrzucają proszki w jednym momencie, a w powietrzu powstaje kolorowa chmura przypominająca tęcze. W zabawie udział może wziąć każdy, niezależnie od wieku. Celem festiwalu jest stworzenie radosnej, przyjaznej atmosfery oraz integracja wszystkich uczestników.

Flash mob (ang. błyskawiczny tłum) – określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. To atrakcja, która w Polsce staje się coraz bardziej popularna. W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Zazwyczaj akcje takie organizowane są za pośrednictwem Internetu lub SMS-ów. Do popularnych flash mobów należą pochody zombie, bitwy na poduszki, rozdawanie darmowych uścisków (Free Hugs) czy nieruchomienie dużej grupy osób w tym samym czasie.

G

Gokarty – bardzo popularna atrakcja wieczorów kawalerskich i panieńskich! Gokarty to małe pojazd silnikowe, czterokołowe, służące głównie do wyścigów na torze kartingowym. Pozbawione są mechanizmu różnicowego, co sprawia, że koła napędowe również na zakręcie kręcą się z tą samą prędkością obrotową. Karting najbardziej popularny jest we Włoszech. Z tego kraju pochodzi firma Tony Kart produkująca podwozia gokartów, ale w Krakowie także znajdziesz nowoczesne, świetnie wyposażone tory gokartowe.

H

I

Imieniny – zwyczaj świętowania dnia w kalendarzu, które jest przypisywane imieniu Twojego świętego. Zwyczaj ten szczególnie popularny jest w Polsce. Zazwyczaj towarzyszy temu spotkanie rodzinne lub impreza połączona ze składaniem życzeń i wręczaniem prezentów.

Impreza – spotkanie towarzyskie w celach rozrywkowych, balanga, ubaw, biba, popijawa itd. W języku polskim określeń na dobrą zabawę jest wiele. Polaków nie trzeba uczyć jak dobrze się bawić. Okazji do zorganizowania imprezy na pewno nie brakuje, pretekstem może być po prostu nadchodzący weekend lub na przykład wieczór kawalerski. Najważniejsza jest dobra zabawa!

Integracja – niezbędna do utrzymania dobrych relacji towarzyskich, zarówno w firmie, jak i podczas jednorazowej imprezy. Wyraz ten pochodzi od łacińskiego słowa integrare, co oznacza scalić. Zatem jeśli chcesz, aby Twój zespół pracowniczy działał sprawnie jak jedna drużyna zadbaj o ich integrację! Wybierz PatyBus i zorganizuj najlepszą imprezę firmową integracyjną w Krakowie lub Katowicach.

J

Jubileusz – rocznica wydarzenia, wyróżniająca się w jakiś sposób, dzięki czemu istnieje okazja do szczególnie uroczystych obchodów! Jubileuszem mogą być np. urodziny, rocznica działalności zawodowej, małżeństwa. Jubileusz mogą jednak obchodzić także inne podmioty jak szkoła, czy miasto. Jubileusze z definicji są okrągłą rocznicą wydarzającą się rzadziej niż co roku, jest to więc znakomita okazja do niecodziennej celebracji. Nie ważne z jakiej okazji organizujesz imprezę, PartyBus sprosta wszelkim oczekiwaniom! Na pokładzie tej mobilnej dyskoteki możesz świętować zarówno jubileusz swojego klubu fitness jak i złotą rocznicę ślubu swoich rodziców!

K

Kac – uczucie zdecydowanie znienawidzone przez wszystkich imprezowiczów. To złe samopoczucie występujące kilka godzin po spożyciu nadmiernej ilości napojów alkoholowych. Najczęstszymi dolegliwościami towarzyszącymi kacowi są ból głowy, pragnienie, światłowstręt, nadwrażliwość na hałas, nudności. Spokojnie, nie każdy melanżu musi skończyć się tak nieprzyjemnie. Wystarczy nie mieszkać mocnych alkoholi, więcej tańczyć, niż stać przy barze, a impreza na pewno będzie udana!

Karaoke – forma rozrywki pochodząca z Japonii, polegająca na śpiewaniu w pubie, klubie, domu itp. znanych przebojów na tle odtwarzanego z nagrania akompaniamentu instrumentalnego bez warstwy wokalnej. Śpiewającemu może pomagać wyświetlanie tekstu. Ostatnio popularne stały się muzyczne gry komputerowe, które znacznie ułatwiają zabawę, jaką jest karaoke. Zestaw do karaoke znajdziesz także na pokładzie PartyBusa – naszej mobilnej dyskoteki!

Karnawał – okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. Najsłynniejszy jest oczywiście Karnawał z brazylijskiego Rio de Janeiro, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby równie szaloną imprezę zorganizować w Krakowie – najlepiej z PartyBusem!

Kasyno – budynek przeznaczony do legalnego uprawiania hazardu. Gra odbywa się na specjalne żetony, które grający powinien zakupić przy wejściu. Grać można w ruletkę, pokera, blackjacka i inne. Największe kasyna znajdują się w Makau, Monte Carlo, Las Vegas oraz Atlantic City. Jednak kasyna nie mogło zabraknąć także i na imprezowej mapie Krakowa! Niektóre kasyna pełnią również funkcje lokali towarzyskich, np. wstęp może być wyłącznie w strojach wieczorowych.

Katowice – stolica Śląska i bardzo prężnie rozwijające się miasto. W Katowicach znajdziesz wszystko co niezbędne do zorganizowania niebanalnej imprezy firmowej lub wieczoru kawalerskiego. Znajdują się tu nowoczesne biurowce, gdzie możesz przenieść część oficjalną, renomowane restauracje oraz świetne kluby. Katowice to też miejsce historyczne o ciekawej historii. To tutaj powstał pierwszy w Polsce wieżowiec, największy polski pomnik – Powstańców Śląskich, jedyna w Polsce wieża spadochronowa, no i Spodek!

Kazimierz – część Krakowa wchodząca w skład starego Miasta. Przez wiele wieków Kazimierz był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Obecnie stanowi jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Krakowa, jest też ważnym centrum życia kulturalnego miasta. Tutaj także znajdziesz popularne kluby, kawiarnie, a dzielnica jest na pewno spokojniejsza niż okolice Rynku Głównego.

Klub Go-Go – klub nocny, lokal ze striptizem. Takim lokalu prezentowany jest taniec na rurze, striptiz oraz pokazy tancerzy erotycznych. Klub Go-Go jest zdecydowanie najpopularniejszym miejscem organizacji wieczorów kawalerskich. Dla przyszłego Pana Młodego to ostatni wieczór świętowania bez zobowiązań i obrączki, zatem wielu chętnie korzysta z atrakcji, które wkrótce będą zakazane. Jeśli lubicie prawdziwe szaleństwo możecie zaproponować imprezę w stylu Wieczór Kawalerski Królowie Nocy.

Kręgle – bardzo popularna atrakcja na wypad ze znajomymi lub dodatek do obchodów większej imprezy. Kręgle to rodzaj gry w kule, polegający na strącaniu nimi 9-10 ciężkich pionów, zwanych właśnie kręglami. W Krakowie kręgielni jest wiele, zatem pomyśl czy nie jest to dobry sposób aby urozmaicić wieczór kawalerski.

Królowie Nocy – najbardziej imprezowy pakiet dostępny na rynku. Jeśli organizujesz z kumplami historyczny wieczór kawalerski zdecyduj się na scenariusz Królowie Nocy i zabaw się z PartyBusem!

L

Lasery (Paintball Laserowy / Wojna laserowa) – gra swoimi zasadami przypomina paintball, jednak nie strzela bolesnymi kulkami. Na wstępie każdy gracz otrzymuje łatwą do indywidualnego dopasowania kamizelkę wraz z bronią. Strzelacie wiązką światła, która po trafieniu w przeciwnika odejmuje mu jedynie wirtualne punkty życia. Sami wybierzecie swój scenariusz gry, zdecydujecie czy chcecie strzelać precyzyjnie jak amerykański snajper, czy rozegrać nierówną walkę eliminując wszystkich wrogów. To świetny pomysł na atrakcję, która rozerwie was przed szaloną nocą wieczoru kawalerskiego.

Las Vegas – najbardziej zaludnione miasto w amerykańskim stanie Nevada, określane Światową Stolicą Rozrywki! Na arenie międzynarodowej kojarzone jest przede wszystkim z grami hazardowymi, zakupami oraz wyszukanymi restauracjami. Słynie z ogromnych kasyn i powiązanych z nimi atrakcji. Tolerancja dla różnych form rozrywki dla pełnoletnich przypisała Las Vegas tytuł Miasta grzechu. Pamiętaj, ze imprezę w stylu Las Vegas z powodzeniem możesz zorganizować i w Krakowie! Zobacz scenariusz Wieczór Kawalerski Królowie Nocy.

Limuzyna – luksusowy samochód, najczęściej spotykany w kolorze czarnym lub białym. Może posiadać od czterech do kilkunastu miejsc siedzących. Limuzyny jako samochody luksusowe są standardowo wyposażone w barek, radio z CD, klimatyzację, telefon pomiędzy kierowcą a kabiną często też telewizor z DVD. Popularne, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, jednak w Krakowie również cieszą się dużym zainteresowaniem podczas imprez okolicznościowych.

Ł

M

Martini – cykl filmów o Jamesie Bondzie spopularyzował wytrawny w smaku drink na bazie Martini. Występuje w dwóch wariantach. Na pierwszy składa się 15 ml słodkiego wermutu + 55 ml ginu w kieliszku koktajlowym ze skórką cytryny lub oliwką. Wariant drugi – typowo Bondowski – to połączenie Martini z czystą wódka, bez ginu. Proporcje według uznania, koniecznie oliwka. Jeśli planujesz wieczór kawalerski w gangsterskim stylu, ten drink jest obowiązkowy!

Melanż – na pewno nie raz słyszeliście to określenie. Słowo pochodzi od francuskiego mélange, oznaczającego połączenie, mieszaninę. Najogólniej jest to szalona impreza, której alkohol jest nieodłącznym elementem.

Młoda (Panna Młoda) – panna, panienka, która niedługo włoży ślubną suknię i wypowie sakramentalne ‚tak’. Rozstanie ze stanem wolnym do łatwych nie należy, zatem według tradycji musi być ono uczczone w szczególny sposób. Dlatego z tej okazji organizuje się specjalne, huczne wieczory panieńskie. Jeśli chcesz, aby Twoja impreza przeszła do historii, zdecyduj się na PartyBus!

Młody (Pan Młody) – określenie na kawalera, który niedługo stanie na ślubnym kobiercu. Dla przyszłych Panów Młodych organizowane są huczne wieczory kawalerskie, podczas których zaproszona ekipa świętuje żegnanie się młodego za kawalerstwem. Pamiętaj, że to ważna impreza, więc najlepiej jej organizację zlecić specjalistom z PartyBusa!

Mojito – jeden z najpopularniejszych barowych, klubowych drinków. Pamiętajmy o właściwej wymowie ‚mohito’ i uniknijcie kompromitacji próbując zamówić ‚modżajto’. Drink można spotkać w każdej knajpie, ale z powodzeniem przygotujesz go również w domu. W wysokiej szklance ugnieć ćwiartki z limonki z cytryną i miętą, dodaj lód, biały rum i wodę gazowaną i przepyszny drink gotowy!

N

Noc Kupały – słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku, co przypada około 21-22 czerwca. Przeprowadzane w jej trakcie zwyczaje i obrzędy słowiańskie miały zapewnić świętującym zdrowie i urodzaj. W czasie tej magicznej nocy rozpalano ogniska, w których palono zioła. W trakcie radosnych zabaw odbywały się różnego rodzaju wróżby i tańce.

O

Oil wrestling (zapasy w olejku) – absolutny hit wieczorów kawalerskich w Krakowie. Zaskakiwać może, iż sport ten jest tureckim sportem narodowym. Według założeń są to zapasy wojowników posmarowanych wcześniej olejem. Aby wygrać, należy skutecznie powalić przeciwnika. Jednak popularna forma oil wrestlingu rozpropagowana w Polsce i na świecie, przypomina raczej dobrą zabawę a niż poważną konfrontację. Tutaj w walce biorą udział dwie atrakcyjne zapaśniczki, nacierają się nawzajem pachnącym olejkiem, a następnie rzucają się do walki, stosując oryginalne techniki. Zazwyczaj pod koniec starcia, na ring wciągany jest przyszły Pan Młody. Ubaw gwarantowany! Przejrzyj nasz słownik imprezowy oraz pomysły na wieczór kawalerski a staniesz się specjalistą od wszelkiej rozrywki!

Offroad – propozycja na imprezę w plenerze dla fanów adrenaliny. To sport motorowy polegający na jeżdżeniu specjalnie przygotowanym samochodem terenowym po nieutwardzonych drogach. W zależności od terenu, po którym się jeździ wyróżnia się kilka odmian off-roadu: przeprawowy, rock crawling, cross country.

Ostatki (zapusty) – słowo to oznacza ostatnie dni karnawału od tłustego czwartku kończące się zawsze we wtorek, zwany w Polsce „śledzikiem”. Następny dzień – Środa Popielcowa – oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. W ostatki urządza się ostatnie huczne zabawy, bale przed nadchodzącym okresem wstrzemięźliwości.

P

Paintball – to rodzaj gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu broni wyrzucającej kulki wypełnione farbą. Strategiczne atrakcje z dużą dawką adrenaliny to coraz częstszy wybór na wieczór kawalerski. Fajnie jest oderwać się trochę od codziennego życia, wcielić w rolę snajpera i zabawić na poligonie.

Partybus – czyli synonim dobrej zabawy! Ten odjechany autobus jest przystosowany by pomieścić na pokładzie do 50 pasażerów – idealnie by rozkręcić niezapomnianą imprezę! Partybusy wyposażone są w udogodnienia sprzyjające organizacji imprez okolicznościowych. Niektóre modele partybusów posiadają wysokiej klasy, profesjonalny system nagłośnienia, zestawy karaoke, konsole do gier, telewizory LCD, parkiet taneczny, barki z lodówkami oraz rurkę do tańca. Aranżacja tych imprezowych wehikułów nie ustępuje wyglądem żadnemu z klubów. Lasery, efekty świetlne, wygodne, skórzane fotele, parkiet taneczny. Znajdzie się też miejsce dla DJ-a oraz strefa VIP. Jednym słowem, Partybus to ekskluzywna mobilna dyskoteka! Szukasz bardziej szczegółowych informacji? Przeczytaj artykuł: Czym jest PartyBus?

Plener – to słowo ma również swoje drugie imprezowe znaczenie. Rozrywkowe ekipy wiedzą, że plenerem określa się wyjście ze znajomymi w miejsce na otwartej przestrzeni, najczęściej w celu wspólnego spędzania czasu z piwkiem w dłoni. Najpopularniejsze miejsca na plener to parki, zielone przestrzenie miejskie.

Prank – kawał, psikus, gag, coś zrobione dla żartu – jednym słowem element obligatoryjny każdej imprezy. Wiele kanałów na popularnych portalach społecznościowych, opiera się na pokazywaniu zabawnych pranków ulicznych. Dzisiaj gagi takie jak porwanie Pana Młodego czy pościg psów świetnie wpisały się w kanon atrakcji na wieczór kawalerski.

Pub Crawl – atrakcja polegająca na tym, że zorganizowane grupy turystów są oprowadzane po pubach i nocnych klubach. To tak wycieczka, z tym że nie zwiedza się zabytków ani muzeów, ale bary, knajpy i kluby muzyczne. Chodzi o dobrą zabawę i o to, aby w każdym kolejnym miejscu spróbować innego alkoholu. Rozrywka często towarzyszy obchodom wieczorów kawalerskich w Krakowie.

Q

Quady – opcja dla tych, którzy wolą świetną zabawę na świeżym powietrzu od zamkniętego klubu. Quad (wszędołaz, czterokołowiec) to motocykl na czterech kołach, przeznaczony głównie do sportu i rekreacji. Pod Krakowem znajdziesz wiele terenów świetnie przygotowanych, by praktykować ten sport, idealny dla miłośników adrenaliny.

R

Rafting – prawdziwe wodne szaleństwo. Jest to turystyczna odmiana spływu rzecznego, do której używa się różnych rodzajów tratw, łodzi, pontonów, kajaków itp. Rafting oferuje się na wodach śródlądowych o różnym stopniu trudności, odpowiednio do potrzeb i możliwości pasażerów. Od połowy lat 80. XX wieku jako usługa turystyczna wypromowana i identyfikowana globalnie. Niezapomniana przygoda i świetna zabawa!

Rocket Fuel – to drink zdecydowanie dla twardzieli. Zawiera praktycznie sam alkohol pod różnymi postaciami. Jest bardzo mocny, dlatego trzeba na niego uważać, nie pić zbyt szybko i w zbyt dużych ilościach. Oto składniki: 30 ml rumu, 30 ml wódki, 30 ml ginu, 30 ml tequili, 60 ml lemoniady lub Sprita, lód, cytryna/limonka. Podajemy w wysokich szklankach na kruszonym lodzie. Na zdrowie!

Rura do tańca – tego gadżetu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Metalowa rurka to przedmiot dobrze znany stałym bywalcom męskich imprez i wieczorów kawalerskich. Wykonuje się na niej rodzaj tańca erotycznego, szczególnie rozpowszechnionego w klubach ze striptizem. Taniec na rurze wykonywany jest również jako forma ćwiczeń fizycznych np. w klubach fitness lub szkołach tańca.

Rynek Główny w Krakowie – najlepsza miejscówka na zorganizowanie imprezy firmowej, wieczoru kawalerskiego czy panieńskiego. Na krakowskim Rynku mamy największe zagęszczenie klubów w Europie. W tym mieście nie da się nudzić! Jeśli nie jesteś zorientowany w topografii miasta lub po prostu wolisz zostawić organizację imprezy profesjonalistom, zdecyduj się na PartyBus!

S

Spontan – sytuacja spontaniczna, coś zrobione bez przygotowania. Podobno imprezy na spontanie są najlepsze, jednak w przypadku wydarzeń, które mają być epokowe jak np. wieczór kawalerski, nie zapomnij o dobrym przygotowaniu. Jeśli Ty nie masz pomysłu na zabawę, zgłoś się do specjalistycznego pogotowia PartyBusa.

Striptiz (striptease) – rodzaj pokazu erotycznego, polegającego na celowym, zdejmowaniu z siebie kolejnych części garderoby. Striptiz pojawił się także na przełomie XIX i XX wieku jako element występów w teatrach burleski. Pokazy te często stanowią popularny element wieczorów kawalerskich. Striptiz to również stały punkt programu klubów nocnych. Jednym z rodzajów striptizu jest tzw. taniec na rurze. To chyba najczęściej wybierana atrakcja, jeśli chodzi o wieczory kawalerskie. Pomysł jest sprawdzony, zerknij zatem na opcję Strip PartyBus.

T

Tram Party – kolejna nowinka na imprezowym rynku! Tram Party to impreza na pokładzie zwariowanego tramwaju, który obwozi ekipę po wybranych rozrywkowych destynacjach miasta. Podczas takiego rejsu nie da się nudzić, pojazd wyposażony jest w odpowiednie nagłośnienie, sprzęt grający, wszystko czego potrzeba do zorganizowania nieszablonowej zabawy.

U

Urodziny – zwyczaj świątecznego, hucznego obchodzenia rocznicy dnia, w którym ktoś się urodził. Takiego dnia składamy solenizantowi życzenia, wręczamy prezenty. Obchodzenie urodzin wywodzi się jeszcze ze starożytnego Rzymu. Tradycyjnym elementem obchodów urodzin w kulturze europejskiej jest tort urodzinowy, który ozdobiony jest specjalnymi świeczkami w liczbie odpowiadającej wiekowi jubilata. Jubilat ma za zadanie zdmuchnąć świeczki, najlepiej wszystkie za jednym razem. Innym zwyczajem jest śpiewanie jubilatowi specjalnej piosenki – w Polsce jest to „Sto lat”. Dzisiaj urodziny świętować można na wiele sposobów – najlepszym z nich jest impreza z PartyBusem.

V

VIP(ang. Very Important Person – bardzo ważna osoba) – osoba o szczególnym statusie związanym z wykonywaną funkcją lub posiadanym majątkiem, przedmiotem. Za VIP-ów uznać można takie osoby jak np. politycy, ważne osobistości dużych korporacji, popularni aktorzy lub piosenkarze. Jednak organizując imprezę z PartyBusem, także i Ty możesz poczuć się jak prawdziwy VIP!

W

Wianki – coroczna impreza kulturalna inspirowana jednym z rodzimych obrzędów związanych z letnim przesileniem słońca. Wydarzenie odbywa się co roku w Krakowie na bulwarach w zakolu Wisły, pod wzgórzem wawelskim i na przeciwległym brzegu. Wbrew pozorom, nie jest to krakowska tradycja, lecz warszawski zwyczaj, który przywędrował do Krakowa w połowie wieku XIX . Co roku święto to ściąga do Krakowa tysiące gości z Polski i zagranicy a na jego obchodach występują największe gwiazdy sceny muzycznej.

Wieczór kawalerski (stag party) – popularny zwyczaj świętowania ostatnich dni wolności przedmałżeńskiej. Imprezę organizuje się by hucznie pożegnać się z kawalerstwem. Wieczór kawalerski spędza się w towarzystwie wyłącznie męskim i w założeniu ma być ostatnią okazją do zażycia przyjemności niedostępnych po ślubie. Dzisiejsze wieczory kawalerskie przybierają najróżniejsze formy, zabawa może przebiegać według wybranego scenariusza imprezowego np. Królowie Nocy lub można urozmaicić wieczór różnymi atrakcjami typu: zorbing, offroad, strzelnica. Jeśli szukasz inspiracji, zobacz nasz Poradnik Wieczory Kawalerskie.

Wieczór panieński (hen party) – zwyczajowe przyjęcie urządzane dla panny tuż przed ślubem. Wieczór panieński spędzany jest w wyłącznie w towarzystwie żeńskim. Ma to być okazja do ostatniej imprezy bez obrączki i szalonego pożegnania wolności. Wiadomo, że każda panna chce, żeby taki wieczór przeszedł do historii. Dlatego właśnie przy organizacji takiej imprezy liczy się kreatywność. Bardzo popularne stają się wyjścia do klubów muzycznych, do kasyna, czy relaks w spa. Opcji jest naprawdę mnóstwo, a jeśli nie masz własnej koncepcji, sprawdź nasz pomysł na wieczór panieński.

Y

Z

Zorbing – opcja dla tych, którzy wola aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Zorbing to popularna zabawa polegająca na staczaniu się ze zbocza w plastikowej, nadmuchiwanej podwójnej kuli. Spokojnie, kula wyposażona jest w pasy bezpieczeństwa, można więc szaleć bez obaw! Taką rozrywkę dobrze jest połączyć z innymi atrakcjami, w wieczór kawalerski nie możecie się nudzić!